W dzisiejszych czasach odbudowa wszelkiego rodzaju braków zębowych nie stanowi większego problemy, co więcej, może zostać przeprowadzona komfortowo i z niemal natychmiastowym efektem. Pozwala na to wszczepienie implantów, które w wielu przypadkach są obciążane ostateczną pracą protetyczną podczas jednego dnia! Rozwiązaniem charakteryzującym się tego rodzaju korzyścią jest all-on-4. Na czym ono polega? Przybliżymy sobie tę kwestię w dalszej części.

Korony i mosty zębowe Kraków Dentium Clinic

Czym właściwie jest metoda all-on-4?

All-on-4 to sposób odbudowy bezzębia lub poważnych braków zębowych, polegający na wszczepieniu 4 implantów w ustalone przez stomatologa miejsca. Został on opracowany przez dr. Paulo Malo, portugalskiego dentystę oraz biznesmena. Ważną zaletą tego rozwiązania jest możliwość przeprowadzenia implantacji u Pacjentów borykających się ze znacznym zanikiem kości, zawdzięczana precyzyjnemu projektowaniu i planowaniu leczenia.

Proteza all-on-4 jest wyposażonym w pełen zestaw koron protetycznych mostem, który osadzany jest na wszczepionych implantach. Te kilkumilimetrowe „śrubki” zajmują miejsce utraconych korzeni zębowych oraz przejmują ich funkcje. Są wykonywane z biokompatybilnych materiałów, dlatego też organizm traktuje je jako własną część, a okoliczne tkanki obrastają implanty, zapewniając sobie tym samym prawidłowe obciążenie. Dzięki temu jest hamowany ich zanik, co przywraca naturalna funkcjonalność jamy ustnej.

Zalety płynące z zastosowania metody all-on-4

 • Wszczepienie 4 implantów w miejsca po utraconych korzeniach zębowych przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej i hamuje zanik kośćca;
 • nie jest konieczne przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych mających na celu regenerację tkanek kostnych;
 • niewielki czas potrzebny do realizacji leczenia;
 • bardzo wysoka estetyka osadzanych na implantach rekonstrukcji;
 • zmniejszenie kosztów – ponieważ nie trzeba przeprowadzać dodatkowych zabiegow chirurgicznych, np. sterowanej regeneracji kości, obniżają się koszty leczenia;
 • wysokie prawdopodobieństwo sukcesu leczenia;
 • skuteczne rozwiązywanie problemów, które nie znalazły do tej pory efektywnych sposobów przeciwdziałania.

;

Zobacz film z udziałem naszych ekspertów

Jak przebiega leczenie metodą all-on-4?

1. Przede wszystkim przeprowadzamy rzetelną konsultację, podczas której Pacjent opowiada nam o swoim problemie oraz oczekiwaniach dotyczących rozwiązania. Przeprowadzamy oprócz tego precyzyjną diagnostykę, zapewniającą odpowiednie informacje na temat uwarunkowań zdrowotnych leczonej osoby. Posłużą one jako materiał do stworzenia rzetelnego planu leczenia zmniejszającego ryzyko pojawienia się niechcianych powikłań, a także nadającego procesowi transparentnego charakteru. Oprócz tego przedstawimy kosztorys, aby Pacjent miał pełną świadomość wszystkich aspektów terapii.
2. Właściwą częścią procesu jest wszczepienie implantów w ustalone wcześniej miejsca. Cały proces przebiega bezboleśnie ze względu na zastosowanie nowoczesnego znieczulenia komputerowego. Następnie za pomocą skanera wewnątrzustnego pobierzemy cyfrowe wyciski uzębienia, które przekażemy laboratorium protetycznemu. Tam doświadczony technik stomatologiczny stworzy odpowiednią odbudowę, uwzględniając najdrobniejsze szczegóły. Dopóki jej nie otrzymamy, Pacjent użytkuje tymczasową rekonstrukcję, dzięki czemu zyskuje nowy uśmiech!
3. Kiedy proces gojenia implantów się zakończy i otrzymamy ostateczną rekonstrukcję all-on-4, zapraszamy Pacjenta na kolejną wizytę, która służy jej ostatecznemu zamocowaniu.
4. Następnie Pacjent widuje się ze stomatologiem już tylko na wizytach kontrolnych.

Postępowanie po przeprowadzonym leczeniu

Proteza all-on-4 jest świetnym rozwiązaniem, które będzie służyło swoim użytkownikom przez wiele lat. Jednakże jest to w dużej mierze uzależnione od prawidłowej profilaktyki przeprowadzanej przez Pacjenta w domu, jak również gabinetowej higienizacji. Podczas odbywanych przynajmniej raz na pół roku wizyt kontrolnych ekspert będzie miał okazję wykonać pełen pakiet zabiegów higienizacyjnych oraz skontrolować stan implantów oraz rekonstrukcji protetycznej. Dzięki temu odbudowa będzie się odznaczała wysoką żywotnością.

Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

  Pan Dawid

  Pan Dawid borykał się z bezzębiem dotykającym obu łuków zębowych. Poważnie utrudniało mu to codzienne funkcjonowanie oraz pogarszało estetykę uśmiechu, obniżając tym samym komfort psychiczny. Po dokładnej konsultacji i przeprowadzonej diagnostyce wspólnie z Pacjentem podjęliśmy decyzję o zastosowaniu innowacyjnej metody rekonstrukcji uzębienia all-on-4. W miejsce po utraconych korzeniach zębowych wszczepiliśmy 4 implanty, a następnie obciążyliśmy je tymczasową odbudową. Podczas ostatniej wizyty zamocowaliśmy na stałe ostateczną protezę, która zapewniła Panu Dawidowi nowy piękny uśmiech!
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Pan Andrzej

  Pan Andrzej zgłosił się do naszej kliniki, gdyż chciał skutecznie odbudować braki zębowe, aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem. Po zapoznaniu się z potrzebami Pacjenta, zasugerowaliśmy mu rekonstrukcję luk w uzębieniu przy pomocy porcelanowych koron mocowanych na implantach. Pan Andrzej ochoczo przystał na naszą propozycję. Wszczepione „śrubki” zostały obciążone bardzo estetycznymi odbudowami, dzięki czemu osiągneliśmy spektakularne efekty leczenia. Pacjent opuścił gabinet bardzo zadowolony, gdyż przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej pozwala mu ponownie czerpać radość ze spożywania ulubionych potraw oraz uśmiechania się.
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Doświadczony zespół ekspertów

  Efekty leczenia stomatologicznego są uzależnione od zastosowania nowoczesnych technologii i sprzętu, jednakże największą rolę wciąż odgrywa doświadczenie oraz umiejętności lekarza. Klinika Dentium zasila swoje szeregi prawdziwymi ekspertami, którzy zawdzięczają swoje doświadczenie renomowanym uczelniom oraz praktyce z wybitnymi stomatologami. Każdy z nich ma świadomość dynamiki rządzącej ich zawodem, dlatego uczestniczy w licznych szkoleniach lub kursach podnoszących kwalifikacje. Powierzając dobro swojego uśmiechu ekspertom Dentium możesz mieć pewność, że stawiasz na najlepszych!

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli borykasz się z brakami zębowymi, które obniżają estetykę Twojego uśmiechu, umów się na wizytę w klinice Dentium! Oferujemy liczne rozwiązania implantologiczne, skutecznie i sprawnie rozwiązujące ten uporczywy problem. Nasi eksperci odznaczają się doświadczeniem oraz znakomitymi umiejętnościami, pozwalającymi osiągać spektakularne efekty. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 888 60 50 40 lub +48 12 265 60 33, a także wypełniając formularz.


  Dentium Clinic poradnik - Dentium Clinic poradnik Dentium Clinic

  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  średnia ocena
  4.7 / 5