Implanty zębów Kraków

Implanty zębów Kraków Dentium ClinicUtrata zębów to poważny problem, który negatywnie wpływa na wiele aspektów życia. W takiej sytuacji nawet proste codzienne czynności mogą sprawiać trudności. Dlatego tak ważne jest, aby najszybciej jak to możliwe podjąć odpowiednią kompleksową terapię, która pozwoli skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. Rozwiązaniem jest leczenie implantologiczne umożliwiające nie tylko przywrócenie pięknego wyglądu uśmiechowi, ale przede wszystkim pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Po zakończonym procesie wreszcie zapomnisz o bólu i zasłanianiu ust dłonią w towarzystwie!

Poznaj ekspertów zajmujących się implantami zębów:

CHIRURGIA SZCZĘKOWO - TWARZOWA | IMPLANTOLOGIA

CHIRURGIA | IMPLANTOLOGIA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach

Implant to kilkumilimetrowa śrubka wykonana z biokompatybilnych materiałów, co oznacza, że jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Zastosowane przy ich produkcji wysokiej jakości materiały zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. W Dentium korzystamy z implantów klasy premium wiodącej marki Nobel Biocare. Z powodzeniem stosujemy również rozwiązania firmy Osstem. Są to rozwiązania stosowane wyłącznie w renomowanych ośrodkach stomatologicznych, ponieważ bez większych problemów integrują się z kością. Pozwalają również osiągnąć przewidywalne efekty i estetycznie odbudować utracone zęby. Uzyskanym przez nas rezultatem będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!

Implanty zębów Kraków

Rodzaje leczeń implantologicznych

Pojedynczy brak – wypadnięcie nawet jednego zęba wymaga podjęcia szybkiej reakcji, co pozwoli zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości. Istnieje kilka metod odbudowy pojedynczego braku, jednak w Dentium zawsze zalecamy zrekonstruowanie zęba poprzez zastosowanie korony protetycznej mocowanej na wcześniej wszczepionym implancie. Jest to rozwiązanie, które posiada najwięcej zalet, dzięki czemu przez długie lata będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem.

Kilka braków zębowych obok siebie – w takiej sytuacji stosuje się mosty zębowe. Mogą one być zamocowane na wcześniej oszlifowanych zębach, jednak najlepszy efekt otrzymuje się poprzez osadzenie na implantach, które stają się filarami. W ten sposób nie ma konieczności ingerowania w zdrowe tkanki uzębienia. Ponadto przywracana jest pełna funkcjonalność jamy ustnej przy zachowaniu niezwykle wysokiej estetyki wykonania.

Bezzębie – jednym z najpoważniejszych problemów, z jakim borykają się Pacjenci, jest bezzębie. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie protezy zębowej, dzięki której możliwe jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie utraconych zębów. Cel ten można osiągnąć właśnie dzięki wykorzystaniu implantów. To właśnie na nich na stałe mocowane są rekonstrukcje protetyczne, co pozwala sugestywnie imitować naturę. Dlatego rozwiązanie to niejednokrotnie określane jest jako „trzecie zęby”.

Leczenie implantologiczne krok po kroku

 1. Konsultacja – w Dentium każde leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. To właśnie w jej trakcie będziesz mógł podzielić się swoimi wątpliwościami związanymi ze stomatologią i opowiedzieć o problemach zdrowotnych. Wtedy przeprowadzimy również wszystkie niezbędne badania w naszym prywatnym centrum diagnostycznym, które zostało wyposażone między innymi w RTG czy tomograf komputerowy pozwalający uzyskać trójwymiarowy obraz całej szczęki, co jest niezbędne przy tworzeniu planu leczenia implantologicznego. Jego projekt przedstawimy Ci wraz z kosztorysem, dzięki czemu cały proces nie będzie krył przed Tobą żadnych tajemnic.
 2. Odbudowa tkanek – przeprowadzana w pierwszym etapie diagnostyka może wykazać niewystarczającą ilość tkanki kostnej oraz miękkiej, co jest przeciwwskazaniem do wszczepiania implantów. W takiej sytuacji koniecznością staje się wykonanie dodatkowych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, których celem jest skuteczne zrekonstruowanie utraconych tkanek. Ich przeprowadzenie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne, w czym ogromna zasługa umiejętności lekarzy oraz stosowanych przez nas znieczuleń.
 3. Wszczepienie implantów – jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania, wykonujemy zabieg wszczepienia implantów. W trakcie jednej wizyty możliwe jest umieszczenie nawet kilku tytanowych śrubek w zębodole. W Dentium stosujemy wyłącznie sprawdzone implanty wiodących firm Nobel Biocare oraz Osstem, dzięki czemu skuteczność wykonywanych zabiegów sięga niemalże 100%!
 4. Integracja implantów – jest wspomagana przez specjalne śruby gojące. W ten sposób integracja tytanowych śrubek z kością przebiega sprawnie i trwa zaledwie kilka tygodni. Kolejnym krokiem jest wykonanie cyfrowych skanów z użyciem skanera wewnątrzustnego, które przekazywane są do profesjonalnego laboratorium protetycznego.
 5. Zamocowanie rekonstrukcji protetycznej – doświadczeni technicy przygotowują indywidualnie dopasowane rekonstrukcje. Po ich dostarczeniu do naszej kliniki mocuje się je na stałe do implantów. Od tej pory będziesz mógł cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem.


Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Bezbolesne leczenie implantologiczne

  Świetnie zdajemy sobie sprawę, że dla wielu Pacjentów wizja wizyty w gabinecie stomatologicznym ciągle może wywoływać praliżujący strach. Dlatego w Dentium dokładamy wszelkich starań, aby uczynić leczenie w pełni komfortowym. Z tego właśnie powodu w codziennej praktyce stosujemy niezwykle skuteczne znieczulenia, które zapewniają bezbolesność wykonywanych zabiegów, w czym również ogromna zasługa umiejętności i doświadczenia naszych lekarzy. Nasza klinika stworzyła również możliwość skorzystania z narkozy. Wprowadza ona Pacjenta w stan głębokiego snu, przez co całkowicie zostaje zniesiony ból, a cała wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka sekund. Warto pamiętać, że za bezpieczeństwo nad całym procesem podawania znieczulenia ogólnego odpowiada doświadczony anestezjolog. Jest to więc idealna metoda dla wszystkich Pacjentów, którzy panicznie boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wszystkie nasze rozwiązania pozwalają osiągnąć wysoki komfort, dzięki czemu leczenie w Dentium będziesz wspominał z przyjemnością!

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

  Pan Dawid

  Pan Dawid borykał się z bezzębiem dotykającym obu łuków zębowych. Poważnie utrudniało mu to codzienne funkcjonowanie oraz pogarszało estetykę uśmiechu, obniżając tym samym komfort psychiczny. Po dokładnej konsultacji i przeprowadzonej diagnostyce wspólnie z Pacjentem podjęliśmy decyzję o zastosowaniu innowacyjnej metody rekonstrukcji uzębienia all-on-4. W miejsce po utraconych korzeniach zębowych wszczepiliśmy 4 implanty, a następnie obciążyliśmy je tymczasową odbudową. Podczas ostatniej wizyty zamocowaliśmy na stałe ostateczną protezę, która zapewniła Panu Dawidowi nowy piękny uśmiech!
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Pan Janek

  Historia leczenia młodego informatyka może Was bardzo zainteresować, ponieważ łączy ona w sobie praktycznie wszystkie możliwe odmiany leczenia stomatologicznego. Pan Janek trafił do nas gdyż borykał się licznymi stanami zapalnymi w jamie ustnej, a większość z zębów posiadała bardzo duża ilość nieszczelnych wypełnień zaatakowanych przez próchnicę, która przez lata doprowadziła do prawie całkowitego ich zniszczenia. Niestety niektóre ze stanów zapalnych w kości wokół korzeni zębów był już tak rozległe, że część ze wspomnianych zębów trzeba było usunąć, gdyż nie było możliwości ich skutecznego i bezpiecznego leczenia, zapewniającego długotrwałe efekty. Wraz z Pacjentem podjęliśmy decyzję o wszczepieniu implantów wyposażonych w nowoczesne oraz efektywne korony cyrkonowe. Pozostałe zęby poddaliśmy leczeniu kanałowemu pod kontrolą mikroskopu, co dało bardzo dobre efekty. Następnie na wyleczone i wzmocnione uzębienie osadziliśmy korony pełnoceramiczne, aby całość wyglądała estetycznie i harmonijnie . W doborze kształtu i koloru rekonstrukcji kierowaliśmy się subiektywnym punktem widzenia oraz oczekiwaniami Pacjenta, ponieważ to on ma czuć się ze swoim nowym uśmiechem jak najlepiej. Podczas leczenia stomatologicznego nasi eksperci posługują się kilkoma wyznacznikami: indywidualnym oraz kompleksowym podejściem, ukierunkowaniem na potrzeby Pacjenta, a także jego pełnym udziałem w całym procesie.
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Pani Ewa

  Uzębienie Pani Ewy borykało się z bardzo poważnymi brakami, które nie tylko pogarszały jakość jej codziennego funkcjonowania, ale też obniżały komfort psychiczny, skutecznie zniechęcając Pacjentkę do uśmiechania się. Był to poważny problem wymagający rzetelnej konsultacji oraz precyzyjnej diagnostyki, pozwalającej na dobór odpowiedniego rozwiązania wraz z jego potencjalnymi alternatywami. Ostatecznie wspólnie doszliśmy do wniosku, że najskuteczniejszym sposobem odbudowy będzie zastosowanie górnego mostu pełnołukowego wykonanego z porcelany i opartego na implantach, zaś pozostałe luki w dolnym łuku za pomocą pojedynczych koron oraz mniejszych mostów. Ubytki w zębach stałych zrekonstruowaliśmy przy pomocy bondingu – zaawansowanego materiału kompozytowego. Dzięki temu uśmiech Pani Ewy nabrał blasku i pięknego wyglądu!
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Pan Andrzej

  Pan Andrzej zgłosił się do naszej kliniki, gdyż chciał skutecznie odbudować braki zębowe, aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem. Po zapoznaniu się z potrzebami Pacjenta, zasugerowaliśmy mu rekonstrukcję luk w uzębieniu przy pomocy porcelanowych koron mocowanych na implantach. Pan Andrzej ochoczo przystał na naszą propozycję. Wszczepione „śrubki” zostały obciążone bardzo estetycznymi odbudowami, dzięki czemu osiągneliśmy spektakularne efekty leczenia. Pacjent opuścił gabinet bardzo zadowolony, gdyż przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej pozwala mu ponownie czerpać radość ze spożywania ulubionych potraw oraz uśmiechania się.
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

  Utrata zębów wpływa na wiele aspektów życia, dlatego tak ważne jest, aby najszybciej jak to możliwe podjąć odpowiednie leczenie. To właśnie dzięki niemu można estetycznie odbudować uzębienie, a tym samym poprawić wygląd twarzy. Pozwala to przywrócić utraconą pewność siebie, co może mieć ogromne znaczenie nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Wiele osób przyznaje, że po zakończonym leczeniu implantoprotetycznym chętniej zaczęło podejmować różnego rodzaju inicjatywy w pracy, co przyczyniło się do ich awansu. Zrekonstruowanie utraconych zębów wreszcie pozwoli Ci zapomnieć o zasłanianiu ust w towarzystwie w trakcie rozmowy czy śmiechu, a Twoje życie odmieni się na lepsze!

  Poprawa wyglądu uśmiechu to jednak nie wszystko. Jak się okazuje, odbudowanie utraconych zębów może przyczynić się również do pozbycia się nieprawidłowej artykulacji niektórych głosek. Dzieje się tak, ponieważ język otrzymuje odpowiednią podporę w postaci pełnego uzębienia, co jest niezbędne do właściwego wypowiedzenia pewnych dźwięków. Korzystnie wpływa to na komfort psychiczny. Wystąpienia publiczne czy zwykłe rozmowy przestają w końcu być problemem.

  Oczywiście zastosowanie implantów korzystnie wpływa również na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim zahamowany zostaje postępujący zanik kości, co sprawia, że nie tylko zachowana zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej, ale również wygląd całej twarzy nie ulega pogorszeniu. Uzyskanie takich efektów jest możliwe, ponieważ implanty, zastępując miejsca korzeni, przejmują również ich funkcje, takie jak odpowiednie obciążenie tkanki kostnej. Warto również dodać, że leczenie implantologiczne pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Oznacza to, że bez większych problemów można spożywać wszystkie pokarmy, nawet te bardzo twarde. Prawidłowe rozdrobnienie pożywienia nie przeciążą układu pokarmowego, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Jeżeli więc pragniesz odmienić swoje życie na lepsze, nie zwlekaj, koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie stomatologiczne!

  Zobacz film z udziałem naszych ekspertów

  Przymierz swój nowy uśmiech

  „Czy leczenie stomatologiczne przyniesie efekty, o jakich marzę?”. Pacjenci często zadają sobie to pytanie, dlatego pragnąc na nie odpowiedzieć, postanowiliśmy wyposażyć naszą klinikę w nowoczesną technologię, czyli Digital Smile Design. To rozwiązanie pozwala przymierzyć swój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!
  Na początku wykonywana jest sesja zdjęciowa, a zdobyte w ten sposób fotografie przesyłane są do specjalnego programu. To właśnie w nim lekarz projektuje przyszły uśmiech, uwzględniając wszelkie indywidualne cechy, takie jak kształt nosa czy twarzy. Co ważne, Ty również możesz wziąć czynny udział w tym etapie! Wystarczy, że podzielisz się swoimi spostrzeżeniami, a lekarz uwagi wprowadzi bezpośrednio do programu. Ostateczny projekt będziesz mógł zobaczyć na ekranie monitora.
  Na tym jednak nie zasadza się wyjątkowość Digital Smile Design. Otóż rozwiązanie to pozwala naprawdę przymierzyć uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jak to możliwe? Przygotowany projekt jest przesyłany do pracowni protetycznej w Madrycie, gdzie wykonywany jest tzw. mock-up, czyli próbna rekonstrukcja. Po jej dostarczeniu do naszej kliniki zaprosimy Cię na kolejną wizytę. W jej trakcie będziesz mógł założyć mock-up i zobaczyć w lustrze swój przyszły uśmiech. Ponadto wykonamy wtedy również sesję zdjęciową. Fotografie wykorzystamy do przygotowania specjalnej prezentacji dla Ciebie, na której zobaczysz, jak będziesz wyglądał po zakończonym leczeniu! W ten sposób upewnisz się, że decyzja o podjęciu leczenia stomatologicznego jest całkowicie słuszna.

  Czynnik PRF dla lepszego gojenia

  Przeprowadzając zabiegi implantologiczne, w Dentium wykorzystujemy czynniki PRF odwirowywane z pobranej przed zabiegiem krwi Pacjenta. PRF (skrót od Platelet Rich Fibrin) jest bogatopłytkową fibryną, która stymuluje wzrost komórek. Wykorzystuje się ją w sterowanej regeneracji tkanek lub poekstrakcyjnym zabezpieczeniu zębodołu.

  Zastosowanie przez nas czynnika PRF w leczeniu implantologicznym pozwala przyśpieszyć gojenie. Efekt ten jest osiągany dzięki zwiększonej migracji komórek odpowiedzialnych za produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. PRF przyśpiesza również proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Oprócz tego pozwala zmniejszyć stan zapalny i dolegliwości bólowe.

  Sterowana regeneracja tkanek, wykorzystująca własną krew Pacjenta, to całkowicie naturalna i bezpieczna metoda pozwalająca korzystnie wpływać na przebieg gojenia w leczeniu implantologicznym.

  Zespół ekspertów

  Dentium to zespół ekspertów, dla których stomatologia to życiowa pasja. Specjalizują się oni w wąskich dziedzinach, doprowadzając swoje umiejętności do perfekcji. Nasi lekarze ściśle współpracują ze sobą na wszystkich etapach leczenia, co pozwala uzyskać znakomite efekty, którymi można cieszyć się przez długie lata. W Dentium za wykonywanie zabiegów implantologicznych odpowiada Piotr Janczy, który wiedzę pobierał na renomowanych uczelniach, a doświadczenia zdobywał pod okiem autorytetów stomatologicznych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na różnego rodzaju kursach i szkoleniach, dzięki czemu zawsze może zapewnić najwyższy standard leczenia. Udając się więc do Dentium, masz pewność, że zdrowie swojego uśmiechu oddajesz w ręce prawdziwych ekspertów!

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące implantów

  • 1. Kiedy niemożliwe jest wszczepienie implantu?

   Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów jest niedostateczna ilości tkanki miękkiej oraz kostnej. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie dodatkowych zabiegów mających na celu odbudowanie kości lub dziąsła. Należy również pamiętać, że w trakcie terapii nie można palić papierosów.

  • 2. Ile trwa wszczepienie jednego implantu?

   Wszczepienie jednego implantu trwa około 15 minut. W trakcie zabiegu możliwe jest więc osadzenie kilku tytanowych śrubek w miejscach po utraconych korzeniach.

  • 3. Kiedy warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

   Wszczepienie implantów zaleca się przy pojawieniu się jakiejkolwiek luki w uzębieniu. Kompleksowe leczenie implantoprotetyczne pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej i uzyskać znakomity efekt estetyczny. Na implant możliwe jest osadzenie: korony (pojedyncza luka), mostu (kilka braków zębowych) lub protezy (bezzębie).

  Umów się na wizytę!

  Ciesz się pięknym i pełnym uśmiechem! Wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksowe leczenie w Dentium, gdzie dobierzemy odpowiednie metody leczenia, które pozwolą spełnić Twoje marzenie. Po wyjściu z naszej kliniki Twoje życie wreszcie odmieni się na lepsze! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 888 60 50 40 lub +48 12 265 60 33.


  Dentium Clinic poradnik - Dentium Clinic poradnik Dentium Clinic

  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  średnia ocena
  4.7 / 5