Implanty zębów Kraków

Implanty pozwalają w najskuteczniejszy i bardzo bezpieczny sposób uzupełnić braki w uzębieniu. Stosowane są w przypadku braku jednego lub kilku zębów czy też całkowitego bezzębia. Dawniej uważano, że jest to usługa bardzo ekskluzywna i skierowania jedynie dla osób zamożnych.

Warto wyjaśnić czym w ogóle są implanty. To niewielkie tytanowe śruby, które po wstawieniu w kość szczęki lub żuchwy zastępują korzeń zęba. Są wykonane w taki sposób by móc z łatwością zrosnąć się z tkanką i w ten sposób zapobiegać dalszej utracie kości. W kolejnych etapach leczenia, po całkowitym zagojeniu i zrośnięciu się implantu, zakładane są konstrukcje zastępujące uzębienie – zarówno pojedyncze zęby jak i większe uzupełnienia. Można tu wymienić motki, korony, czy też ruchome protezy na zatrzask.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach i sprzęcie – stosujemy systemy implantologiczne Biomet 3i, należące do jednych z najlepszych na świecie. Rozwiązania dostosowujemy indywidualnie do stanu uzębienia i kości pacjenta. Dokładamy też starań, by proces adaptacji implantów i późniejsze profilaktyki przebiegał w odpowiedni sposób.

Korzystając z implantologii pacjent uzyskuje bardzo naturalny efekt, kości nie ulegają zanikowi, nie ma konieczności wypiłowywania sąsiednich zębów, tak jak ma to miejsce w przypadku protez ruchomych. Całość przekłada się na komfort pacjenta, pozwalając mu na nowo cieszyć się promiennym uśmiechem.