Stomatologia estetyczna Kraków

Klinika stomatologiczna KrakówPięknie wyglądający uśmiech to marzenie wielu Pacjentów. Nic więc dziwnego, że zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej coraz bardziej zyskują na popularności. W Dentium już od 5 lat pomagamy Pacjentom uzyskać upragniony wygląd zębów. W tym celu wykorzystujemy wiele innowacyjnych rozwiązań i metod, które zostały opracowane na gruncie stomatologii estetycznej. Nasze umiejętności, wiedza oraz wrażliwość na piękno sprawiają, że Pacjenci zawsze opuszczają naszą klinikę z szerokim uśmiechem.

Poznaj ekspertów zajmujących się stomatologią estetyczną:

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA | PROTETYKA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA | ENDODONCJA MIKROSKOPOWA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna jako główne zadanie stawia sobie uzyskanie pięknego wyglądu zębów łudząco imitującego naturę. W tym celu wykonuje się różnego rodzaju zabiegi, z których najpopularniejsze są wybielanie oraz założenie licówek. To właśnie za ich sprawą możliwe jest spełnienie marzenia o zachwycająco wyglądającym uśmiechu. W Dentium przekonało się o tym już ponad 4 000 Pacjentów, których zadowolenie jest dla nas zawsze najważniejsze.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie, które pozwala uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni. W Dentium wykorzystujemy dwie metody: wybielanie lampą Beyond oraz nakładkowe. Pierwsze rozwiązanie wykonywane jest w pełni w naszej klinice, a efekty są widoczne niemal od razu po wyjściu z gabinetu. Z kolei wybielanie nakładkowe to innowacyjna metoda, która pozwala uzyskać przewidywalne rezultaty, które są dostosowane do potrzeb Pacjenta. Skutecznie pomagamy również w przypadkach nieestetycznych przebarwień pojawiających się po leczeniu kanałowym. W takiej sytuacji wykonujemy wybielanie zębów martwych, skutecznie przywracając piękny uśmiech na twarz Pacjenta.

Współcześnie coraz bardziej na popularności zyskują licówki, czyli cienkie płatki, które przytwierdza się do powierzchni zębów. Do ich produkcji wykorzystuje się materiał kompozytowy lub porcelanę. Za sprawą licówek można diametralnie odmienić nie tylko kolor zębów, ale również ich kształt, długość czy rozmiar. Rozwiązanie to również świetnie sprawdza się w przypadku diastemy, czyli przerwy między górnymi jedynkami.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim Pacjenci udają się do gabinetu stomatologicznego, jest próchnica. W takiej sytuacji konieczne jest oczyszczenie zarażonych tkanek, a następnie uzupełnienie powstałych ubytków. Standardowo w takiej sytuacji wykorzystuje się materiał kompozytowy. Chęć uzyskania niezwykle estetycznych i trwałych efektów sprawiła, że powstały wyjątkowe wypełnienia inlay/onlay. Są to właściwie nakłady koronowe, które idealnie sprawdzają się w przypadku większych ubytków próchnicowych oraz przy uszkodzeniach mechanicznych. Estetyczne wypełnienia inlay/onlay pozwalają uzyskać niezwykle naturalny wygląd, którym można cieszyć się przez długie lata.

IMG 0272 - IMG 0272 Dentium Clinic

Hollywood smile

Czy wiesz, że nieskazitelnie wyglądające uśmiechy gwiazd z Hollywood to efekty zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej? Za ten wspaniały rezultat odpowiedzialne są najczęściej licówki porcelanowe. Jeżeli więc Twym marzeniem jest Hollywod smile, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ziścić! Wystarczy, że wykonasz pierwszy krok i zdecydujesz się odwiedzić naszą klinikę stomatologiczną. Dobierzemy dla Ciebie odpowiednie metody oraz rozwiązania, dzięki czemu uzyskany efekt w pełni spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że w Dentium przed podjęciem ostatecznej decyzji o rozpoczęciu leczenia możesz skorzystać z wyjątkowej technologii, jaką jest Digital Smile Design. Za jej sprawą będziesz mógł zobaczyć swój przyszły uśmiech na ekranie monitora i przekonać się, czy podejmujesz słuszną decyzję. Jest to o tyle ważne, gdyż w wielu przypadkach Hollywood smile nie spełnia ostatecznie oczekiwań Pacjentów. Dzieje się tak, ponieważ współcześnie dąży się przede wszystkim do uzyskania efektów, które w niezwykle sugestywny sposób będą imitować naturalne piękno. Z tych właśnie powodów Digital Smile Design nie mogło zabraknąć w naszej klinice.

 

Technologia Digital Smile Design wprost z Brazylii!

Wiele osób zastanawia się, czy decyzja o leczeniu jest na pewno słuszna. Być może Ty również stoisz przed takim dylematem. W naszej klinice dajemy Ci możliwość sprawdzenia tego jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek czynności! Wszystko za sprawą wyjątkowej technologii Digital Smile Design, dzięki której będziesz mógł przymierzyć swój uśmiech, zanim rozpoczniesz terapię!

Na początku wykonamy specjalnie dla Ciebie sesję zdjęciową. Przygotowane fotografie są następnie przesyłane do specjalnego programu, w którym możemy zaprojektować nowy uśmiech. Nasi eksperci uwzględniają wszystkie indywidualne cechy, takie jak wygląd nosa czy twarzy, po to, aby uzyskany efekt był optymalny Co ważne, na tym etapie również Ty możesz wziąć czynny udział! Wystarczy, że podzielisz się swoimi uwagami, a lekarz wprowadzi je do programu. Następnie będziesz mógł zobaczyć swój planowany uśmiech na ekranie monitora.

Na tym jednak nie koniec! Digital Smile Design pozwala dosłownie przymierzyć swój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia! Jak to możliwe? Jeżeli zechcesz, przygotowany projekt prześlemy do laboratorium protetycznego w Madrycie. Tam doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotują tzw. mock-up’y, czyli próbne rekonstrukcje. Kiedy zostaną one dostarczone do naszej kliniki, zaprosimy Cię na wizytę. W jej trakcie będziesz mógł założyć mock-up i zobaczyć w lustrze swój przyszły uśmiech. Wykonamy wtedy również dla Ciebie sesję zdjęciową oraz przygotujemy wyjątkową prezentację. To właśnie na niej zobaczysz, jak będziesz wyglądał po zakończonym leczeniu. Za sprawą Digital Smile Design zyskasz komfort psychiczny i pewność, że decyzja o terapii jest słuszna.


Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Wybielanie zębów

  Powodów powstawania przebarwień na zębach jest wiele. Z jednej strony jest to całkowicie naturalne zjawisko, do którego prowadzi ścieranie się szkliwa. Z drugiej – za przebarwienia w głównej mierze odpowiadają codziennie spożywane produkty, zawierające w sobie barwniki. Są to między innymi jagody, ciemne sosy, wina czy kawa. W nie najlepszej sytuacji są również osoby palące papierosy. Jak się okazuje, nałóg ten sprawia, że na uzębieniu pojawiają się nieestetyczne przebarwienia, a ponadto odkładanie się kamienia nazębnego jest intensywniejsze.

  Na szczęście wypracowane zostały skuteczne rozwiązania pozwalające uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Taką metodą jest oczywiście wybielanie, przed którym wykonywana jest pełna higienizacja jamy ustnej. W ten sposób można skutecznie usunąć wszelkie osady i kamień nazębny, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia zębów, a także poprawia wygląd uśmiechu. Przed przystąpieniem do wybielania sprawdzamy, czy na uzębieniu nie występują żadne niepokojące zmiany, takie jak próchnica. Ich wyleczenie jest konieczne przed przystąpieniem do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

  • Wybielanie lampą Beyond – jest to najczęściej wybierana metoda wybielania, którą wykonuje się całkowicie w klinice stomatologicznej. Wstępnie na zęby nakłada się specjalny preparat, którego właściwości wybielające są aktywowane później przez promienie specjalnej lampy. W ten sposób można uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni, który widoczny jest niemal natychmiast. Co ważne, po zakończonym zabiegu, najlepiej na okres 2 tygodni, należy zrezygnować ze spożywania produktów zawierających w sobie barwniki. Nie można również zapominać o prawidłowej higienie jamy ustnej. Zastosowanie się do tych zaleceń pozwoli cieszyć się pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem przez kolejne 2 lata!
  • Wybielanie nakładkowe – nowoczesne rozwiązanie, które w Dentium jest coraz chętniej wybierane przez Pacjentów. Metoda ta składa się z dwóch etapów. Pierwszy wykonywany jest w gabinecie i rozpoczyna się od wykonania skanów uzębienia. Zastosowanie skanera wewnątrzustnego sprawia, że nie ma konieczności pobierania nieprzyjemny dla wielu Pacjentów wycisków z zastosowaniem specjalnej masy. Przygotowane skany są przesyłane do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są nakładki. Po ich dostarczeniu do naszej kliniki zaprosimy Cię na kolejną wizytę. W jej trakcie otrzymasz nakładki wraz ze specjalnym preparatem. Lekarz opisze Ci również dokładnie, jak należy korzystać z otrzymanego zestawu. Drugi etap przenosi cały proces do domu. Pacjent codziennie na noc zakłada nakładki wypełnione preparatem wybielającym. Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach, a cały proces zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 tygodnie. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zyskujesz większą kontrolę nad uzyskiwanymi efektami. W niektórych przypadkach zaleca się połączenie metody gabinetowej z nakładkową w celu wzmocnienia rezultatów.
  • Wybielanie zębów martwych – zabieg ten wykonywany jest w przypadku martwych zębów, na których pojawiły się nieestetyczne przebarwienia. Na początku przeprowadzana jest precyzyjna diagnostyka. To właśnie na jej podstawie nasz ekspert może ocenić, czy kanały zostały prawidłowo oczyszczone oraz szczelnie wypełnione. Zabieg polega na umieszczeniu w komorze zęba specjalnych preparatów wybielających, które pozwalają uzyskać efekt bielszych zębów. W trakcie całego procesu korzeń zostaje prawidłowo zabezpieczony, dzięki czemu można uniknąć podrażnienia tkanek okołowierzchołkowych. Zapewnienie bezpieczeństwa i znakomitych efektów sprawia, że z naszej kliniki bez wątpienia wyjdziesz z szerokim uśmiechem.

   

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów: 

  Pani Ewa

  Uzębienie Pani Ewy borykało się z bardzo poważnymi brakami, które nie tylko pogarszały jakość jej codziennego funkcjonowania, ale też obniżały komfort psychiczny, skutecznie zniechęcając Pacjentkę do uśmiechania się. Był to poważny problem wymagający rzetelnej konsultacji oraz precyzyjnej diagnostyki, pozwalającej na dobór odpowiedniego rozwiązania wraz z jego potencjalnymi alternatywami. Ostatecznie wspólnie doszliśmy do wniosku, że najskuteczniejszym sposobem odbudowy będzie zastosowanie górnego mostu pełnołukowego wykonanego z porcelany i opartego na implantach, zaś pozostałe luki w dolnym łuku za pomocą pojedynczych koron oraz mniejszych mostów. Ubytki w zębach stałych zrekonstruowaliśmy przy pomocy bondingu – zaawansowanego materiału kompozytowego. Dzięki temu uśmiech Pani Ewy nabrał blasku i pięknego wyglądu!
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

  Pani Dagmara

  Wygląd uzębienia Pani Dagmary pogarszały kłopotliwe luki oraz przebarwienia. Pacjentka chciała zmienić ten stan rzeczy, dlatego też podjęła się kompleksowego leczenia w naszej klinice. W jego ramach odbudowaliśmy uciążliwe braki zębowe przy pomocy koron ceramicznych, zaś kolor i kształt zębów został poprawiony dzięki zestawowi porcelanowych licówek. Dzisiaj Pani Dagmara dysponuje pięknym uśmiechem, który olśniewa jej najbliższych!

  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed


  Pani Katarzyna

  Pani Katarzyna pragnęła poprawić wygląd swojego uśmiechu, którego estetyka była obniżana przez drobne uszkodzenia zębów oraz niezadowalający kolor. Dlatego też zgłosiła się do naszej kliniki, gdzie podczas konsultacji dobraliśmy najbardziej komfortowe i najmniej czasochłonne rozwiązanie. Było to zastosowanie bondingu, czyli nowoczesnego kompozytowego materiału odbudowującego ubytki, przeprowadziliśmy również zabieg wybielania znacząco poprawiający barwę uzębienia. Efekty leczenia były niemal natychmiast zauważalne, a Pacjentka była nimi zachwycona.
  Po
  Po
  Po
  Przed
  Przed

   

  Licówki zębów

  W dążeniu do spełnienia marzenia o pięknym uśmiechu często wykorzystuje się licówki. Są to cienkie płatki, które mocuje się do powierzchni zębów, dzięki czemu można nie tylko zmienić kolor zębów, ale również ich kształt, długość czy rozmiar. Licówki idealnie sprawdzają się również do zamykania diastemy, czyli nieestetycznej przerwy między górnymi jedynkami.

  • Licówki porcelanowe – idealne rozwiązanie dla wszystkich Pacjentów, którzy pragną uzyskać wytrzymały i niezwykle estetyczny efekt. Pierwszym etapem jest delikatne oszlifowanie zębów, dzięki czemu możliwe staje się przytwierdzenie licówek. Wykonujemy wtedy również skany uzębienia, przez co możemy uniknąć pobierania nieprzyjemnych wycisków. Wszystko za sprawą nowoczesnego skanera wewnątrzustnego stosowanego w naszej klinice. Skany przesyłane są do profesjonalnego laboratorium protetycznego, gdzie doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują licówki. Do ich stworzenia wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana, która pozwala uzyskać efekt do złudzenia przypominający naturalne piękno. Ostatnim etapem jest zamocowanie licówek na stałe do uzębienia, dzięki czemu po wyjściu z gabinetu będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Warto pamiętać, że licówki porcelanowe charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. Ponadto nie ulegają nieestetycznym przebarwieniom. Dodać należy, że po zakończonym zabiegu zaleca się unikać jedzenia i picia zimnych albo ciepłych produktów.
  • Licówki kompozytowe – wykorzystywane są przede wszystkim jako rozwiązanie tymczasowe ze względu na ich stosunkowo niską wytrzymałość. Zabieg w tym przypadku polega na nałożeniu odpowiedniej ilości materiału kompozytowego na zęby, który lekarz następnie formuje do pożądanego kształtu. Następnie kompozyt jest utwardzany za pomocą promieni specjalnej lampy. Za sprawą tego rozwiązania można uzyskać w bardzo krótkim czasie w pełni zadowalające efekty.

   

  Inlay i onlay

  Jednym z najczęstszych problemów, z jakim Pacjenci udają się do gabinetów stomatologicznych, są zmiany próchnicowe. W takim przypadku konieczne jest usunięcie chorych tkanek, a następnie uzupełnienie powstałych ubytków. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą standardowe wypełnienia światłoutwardzalne. Współcześnie jednak na popularności coraz mocniej zyskują nowoczesne nakłady koronowe inlay/onlay. Są to estetyczne wypełnienia, które tworzone są w profesjonalnej pracowni protetycznej, co pozwala uzyskać niezwykle naturalny wygląd. Nakłady koronowe mogą być wykonane z materiału kompozytowego lub porcelany poddawanej procesowi polimeryzacji oraz utwardzenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ sprawia, że inlay/onlay charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie.

  Estetyczne wypełnienia sprawdzają się nie tylko przy większych ubytkach próchnicowych, ale również uszkodzeniach mechanicznych. Przed zastosowaniem nakładów koronowych konieczne jest wpierw usunięcie chorych tkanek oraz przygotowanie zęba. Następnie wykonywany jest skan 3D, który zwiększa komfort, a także sprawia, że możliwe jest jeszcze dokładniejsze przygotowanie odbudowy. Wykonane skany są przesyłane do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są nakłady koronowe inlay/onlay. Ostatnim etapem jest ich zamocowanie na stałe. Nowoczesne wypełnienia pozwalają na uzyskanie niezwykle estetycznego efektu, do złudzenia przypominającego naturalne piękno, którym będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

  Zespół ekspertów

  Dentium to zespół ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii. Ich bliska współpraca sprawia, że możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów, którymi Pacjenci mogą cieszyć się przez długie lata. Umiejętności i wiedza, ale także wrażliwość na naturalne piękno sprawiają, że od ponad 5 lat skutecznie spełniamy marzenia o pięknych uśmiechach. W naszej klinice z powodzeniem wykorzystujemy wiele nowoczesnych technologii i metod, które zapewniają wysoki komfort na każdym etapie leczenia. W Dentium najważniejsze jest dla nas zadowolenie Pacjenta nie tylko po zakończonej terapii, ale również w jego trakcie. Cel ten osiągamy z niezwykłą skutecznością. Świadczą o tym zawsze powracający do naszej kliniki Pacjenci, nawet ci, którzy w przeszłości panicznie bali się leczenia stomatologicznego!

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o stomatologię estetyczną

  • 1. Czy przed wybielaniem należy wymienić stare wypełnienia?

   W celu uzyskania najlepszych efektów często zaleca się wymianę starych wypełnień, ponieważ są one zbudowane z materiału kompozytowego, na który nie działają substancje wybielające.

  • 2. Czy po wybielaniu należy stosować specjalną dietę?

   Bezpośrednio po zabiegu, najlepiej przez okres co najmniej 2 tygodni, zaleca się stosowanie białej diety. Oznacza to, że należy zrezygnować z produktów zawierających w sobie substancje barwiące, np. wina, herbaty, jagody czy ciemne sosy.

  • 3. Czy zabieg wybielania ma wpływ na zdrowie zębów?

   Przeprowadzony w profesjonalnej klinice zabieg wybielania nie wpływa negatywnie na zdrowie uzębienia. Warto pamiętać, że przed samym wybielaniem wykonywany jest pełny pakiet higienizacyjny, co korzystnie wpływa na stan zdrowia zębów.

  Umów się na wizytę!

  Pragniesz, aby Twoją twarz rozpromieniał nieskazitelnie piękny uśmiech? W naszej klinice jest to możliwe! Wystarczy, że zdecydujesz się na skuteczne i w pełni bezpieczne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonywanej w Dentium. Wykonaj pierwszy krok, który może odmienić Twoje życie na lepsze. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 888 60 50 40 lub +48 12 265 60 33.


  Dentium Clinic poradnik - Dentium Clinic poradnik Dentium Clinic

  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  średnia ocena
  4.7 / 5